Швейцария загря за еврофиналите със 7 гола във вратата на Лихтенщайн (видео)

За разлика от повечето отбори, Швейцария изигра само една контрола в дните преди старта на Евро 2020. "Кръстоносците" избраха за съперника непретенциозния тим на Лихтенщайн и го разгромиха със 7:0.

До почивката домакините вкараха само един гол, дело на Марио Гавранович. Още в началото на втората част Кристиан Фаснахт удвои преднината на Швейцария, а футболистите на Лихтенщайн постепенно се умориха и започнаха да правят грешка след грешка. Ноа Фрик си вкара автогол в 57-ата минута, в 70-ата Фаснахт се разписа за втори път, а после Гваранович добави две бързи попадения и оформи хеттрика си. Последният гол беше дело на Едмилсон Фернандеш в 85-ата минута.

Швейцария е в една група с Уелс, Италия и Турция. Първият мач на отбора е на 12 юни срещу Уелс.

Снимка: sportal.ch