Швейцария победи САЩ в контрола

Швейцария спечели с 2:1 срещу САЩ в приятелски мач по футбол, който е част от подготовката на европейския тим за предстоящия турнир на Стария континент.

Домакините, които са в група "А" на Евро 2020 с Италия, Турция и Уелс, допуснаха първия гол срещу младия американски състав, който ще играе в Лигата на нациите на КОНКАКАФ в Колорадо. Себастиан Лийтгет изведе гостите напред след пет минути, когато вкара с шут извън наказателното поле след центриране на Джовани Рейна.

Само пет минути след гола левият бек Рикардо Родригес изравни с рикошет, а вратарят на американците Итън Хорват спаси опасни удари на Бреел Емболо, Ремо Фройлер и Харис Сеферович след почивката. Той обаче бе безпомощен срещу Стивън Зубер, който вкара за 2:1 в 63-та минута.

Швейцария ще играе още една контрола преди Евро 2020. Съперник на отбора в четвъртък ще бъде Лихтенщайн.