Септември 98 (Тервел) превзе третото място на Североизток

Футболистите на Септември 98 (Тервел) спечелиха с 2:0 гостуването на Доростол (Силистра) в мач от последния 30-и кръг на Североизточната Трета лига. Победата в крайдунавския град изведе тима от Тервел на трето място в крайното есенно класиране, след като досега бяха с равни точки със Светкавица (Търговище), а „мълниеносците“ загубиха гостуването на Черноморец (Балчик) в последния кръг. В Силистра Септември 98 (Тервел) доминираше и съвсем закономерно спечели двубоя. Още в 13-ата минута Мартин Кирилов порази вратата на домакините. Гостите осъществиха бърза атака към вратата на Доростол (Силистра) с извеждане към Михаил Михайлов в наказателното им поле. Той от своя страна върна топката към пеналта, където Мартин Кирилов я овладя и заби неспасяемо за 1:0. В 40-ата минута, след пробив на Дениз Кадир отляво, с центриране на първа греда Кристиян Петков в добавката удвои преднината на гостите - 2:0.

През втората част двата отбора положиха доста усилия за промяна на резултата, но пропуските и пред двете врати оставиха непроменен резултата от първата част. В края на мача Доростол (Силистра) остана с човек по-малко, след като за грубо нарушение срещу Ерай Ходжа защитник на домакините получи директен червен картон. В края на мача гостите от Тервел бяха радостни и се надяваха, че победата в Силистра ще ги прати на трето място в класирането, което и стана. В добруджанския град през летните месеци предстои реконструкция на градския стадион, а това е хубав повод тимът да заиграе още по-сериозно в следващото първенство в Североизточната Трета лига.