Септември 98 (Тервел) победи у дома Черноморец (Балчик)

Футболистите на Септември 98 (Тервел) продължават победната си серия. В среща от 29-ия кръг на Североизточна Трета лига на градския стадион в местно добруджанско дерби преклони глава и вторият в класирането Черноморец (Балчик). За Септември 98 (Тервел) това бе 17-и успех в първенството.

Домакините още в 12-та минута превзеха вратата на Павлин Евтимов след прецизно изпълнен свободен удар от Денис Кадир. В 30-ата минута Симеон Митев центрира силно от наказателното поле, топката удари гредата и в добавката Стилиян Цеков за втори път я прати в мрежата на гостите от Балчик. Главният съдия Иван Руменов от Варна отначало не призна гола с мотив, че голмайсторът е бил в положение на засада, което беше бурно оспорено от състезателите на Септември 98 (Тервел). Минути след това рефера от Варна посочи центъра, с което промени първоначалното си решение и призна гола – 2:0.

В началото на втората част гостите от Балчик върнаха един гол във вратата на Дениз Александров. Това стана в 53-ата минута, когато двойно подаване между Румен Николов и Кристиян Пешков изведе голмайстора на гостите очи в очи със стража на домакините и той не сбърка. Няколко минути по-късно обаче Септември получи право да изпълни дузпа. С изпълнението се нагърби Танер Юсню, който върна преднината от два гола на своя тим в 60-ата минтуа. В края на мача за втори жълт картон от игра беше отстранен капитанът на домакините Младен Димитров Победата изравни по точки Светкавица (Търговище) и „Септември 98“(Тервел) в битка за третото място в класирането.

В последния 30-и кръг на 31 май (неделя) Септември 98 (Тервел) гостува на Доростол (Силистра), а Светкавица (Търговище) също гостува на Черноморец (Балчик). Резултатите от тези двубои ще определят третия в класирането в Североизточната Трета лига. На почивката между двете полувремена бяха наградени двама заслужили футболисти и треньори на ФК Септември 98 (Тервел) - Никола Манов и Милчо Митов.

Ръководството на ФК Септември 98 (Тервел) изказа благодарности на доайените на тервелския футбол, които получиха купа и предметни награди от Добрин Добрев – Председател на ФК“Септември 98“(Тервел).