Мария Оряшкова спечели рекордна 10-а европейска титла 🇧🇬

Мария Оряшкова спечели рекордна десета европейска титлата в кариерата си. Българката триумфира в категория до 80 кг на шампионата на Стария континент по самбо за юноши и девойки до 18 години, младежи и девойки до 20 години, мъже, жени и бойно самбо в Лимасол (Кипър).

Мария Оряшкова не можа да вземе олимпийска квота

На финала Оряшкова победи убедително носителката на европейската титла за 2019 година Халина Ковалска от Украйна. Мария Оряшкова е една от най-титулуваните състезателки по самбо. Освен десетте европейски титли тя е спечелила и шест златни медала от световни първенства в кариерата си. При мъжете в категория до 79 кг Иван Хърков остана със сребро, след като на финала загуби от руснака Аскербий Гербеков. Така българските състезатели завършват участието си на шампионата с 11 медала - 1 златен, 4 сребърни и 6 бронзови. В Лимасол България беше представена от общо 25 състезатели във всички възрастови групи.