Спиерингс и Тулуза загубиха първия бараж за Лига 1

Бившият халф на Левски Стайн Спиерингс беше титуляр за Тулуза, а отборът му загуби с 1:2 от Нант първия бараж за място в Лига 1 през следващия сезон. Нидерландецът игра до 79-ата минута, когато беше заменен от Натан Нгуму.

Тулуза стигна до баража, след като завърши на трето място в Лига 2. Нант пък се класиране на 18-а позиция в елитната дивизия и не успя да се спаси директно.

Всички голове в мача паднаха още до средата на първото полувреме. Людовик Блас даде преднина на гостите в 10-ата минута, но Дейвер Мачадо изравни в 19-ата с плътен изстрел, попаднал в левия долен ъгъл на вратата, пазена от Албан Лафон. Само три минути по-късно Рандал Коло донесе победата на "канарчетата".

След почивката Нант пропусна да се възползва от многото пробойни в защитата на Тулуза и да си осигури още по-комфортен аванс. Реваншът е на 30 май.