Сент Етиен обърна Монпелие, Нант с важна победа

Сент Етиен спечели с 2:1 гостуването си на Монпелие. Отборът на Клод Пюел губеше след попадение на Анди Делорт още шестата минута. Ромен Хамума изравни в 16-ата, а Матьо Дебюши донесе успеха на гостите в началото на второто полувреме. След поредица от слаби резултати в един момент Сент Етиен дори бе застрашен от изпадане, но вече е на осем точки от опасната зона.

Нант победи Брест с 4:1 като гост и измести Ним от позицията за плейоф за оставане в Лига 1. Осемкратните шампиони, за последно първенци през 2001, са 18-и с 34 точки, а Ним остана с две по-малко след равенството 2:2 срещу Реймс.

Нант надви с лекота вече почти спасилия се от изпадане Брест и записа втора поредна победа в шампионата. Моузес Саймън и Людовик Блас се разписаха през първото полувреме, а Имран Лоуса и Калифа Кулибали от дузпа бяха точни още в началото на второто. Ромен Февр пък вкара в самия край за домакините от Брест, които са 13-и с шест точки пред Нант.

Ним също бе близо до победа след пълен обрат през второто полувреме срещу Реймс. Рено Рипар бе точен в 47-та минута и изравни след гола на Натанаел Мбуку през първото полувреме, а Муса Конате се разписа за 2:1 в 71-та. Алекси Филипс обаче изравни десет минути преди края и Реймс излезе на 11-о място с точка пред Брест.

Лориен победи Анже с 2:0 и запази преднината си от 4 точки пред Нант. Метц пък отнесе с 5:1 последния Дижон, който вече е изпаднал.