Мач №4: Ефектът "Тасич"

Отборът на Левски Лукойл докосва титлата в НБЛ, след като си изкова аванс от 3-1 победи във финалната серия срещу Рилски спортист. В мач №4, проведен вчера в зала "Универсиада", тимът на Константин Папазов записа успех с 90:84 след продължение в интригуващ и зрелищен сблъсък.

Левски Лукойл е на победа от титлата след изключителна драма в София, белязана от лекция на Тасич

"Сините" достигнаха до ключовата победа благодарение на най-добрия си играч - Данило Тасич, който за пореден път доказа защо бе избран за "Най-полезен играч" в редовния сезон на шампионата. Въпреки че партньорът му в подкошието Кийт Бенсън нямаше ден, след като вкара само 7 точки за 25 минути и бе отстранен с 5 лични нарушения в края на последната част, Тасич все пак успя да наложи характерния си контрол в подкошието на гостите и да приключи с "дабъл-дабъл" от 27 точки и 12 борби.

Тити Папазов: Решаващите битки се печелят от хора с характер

Нито Карвачо, нито Портър можеха да противодействат по някакъв начин на опитния сърбин, който се развихри в решителните минути от последната четвърт и последвалото продължение. Тасич е отбелязал цели 17 от общо 33-те точки на Левски Лукойл в последните 15 минути игра, като при стрелбата си тежкото крило на "сините" е вкарал 7 от 10-те си опита от игра в този период.

Във финалната серия досега Тасич е може би най-постоянният играч на столичани. Той записва средни показатели от 22.0 точки, 10.5 борби и 3.3 асистенции при 59% стрелба за две точки, невероятните 58% от тройката и 76% от наказателната линия.