Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград

Сасуоло изпълни своята част от плана, но това не стигна

Тимът на Сасуоло свърши своята работа, но в крайна сметка на успя да се докопа до евротурнирите за сметка на Рома. В среща от последния кръг на италианския шампионат “черно-зелените” пребориха Лацио с 2:0 у дома, но по същото време столичани стигнаха до 2:2 срещу Специя и заради по-добрите показатели в директните мачове заеха вместо тях седмата позиция, която праща в новия турнир на УЕФА - Лига на конференциите.

Йоргос Кириакопулос вкара за домакините след само 10 минути игра, а след това гредата спаси отбора след удар на Ведат Мурики. “Орлите” от Рим бяха излезли с доста от резервите, а за капак травма още през първото полувреме получи Хоакин Корея.

След почивката авторът на първото попадение Кириакопулос си изкара два жълти картон за около десетина минути и Сасуоло трябваше да задържи аванса си с човек по-малко в последния половин част. Доменико Берарди обаче ги улесни с гол за 2:0 в 78-ата минута от дузпа.

В оставащото време Симоне Индзаги направи четири промени, но резултат нямаше. “Небесносините” от Рим пък ще играят в Лига Европа заедно с Наполи.