Наполи игра безобразно в прощалния мач на Гатузо и се размина с милионите

Отборът на Наполи се провали в преследването на място в Шампионската лига и остана извън топ 4. В двубой от последния кръг на Серия “А” “партенопеите” трябваше да надвият у дома неигращия за нищо Верона, но стигнаха само до 1:1. От това се възползва Ювентус, който по същото време спечели срещу Болоня (4:1) и измести състава на Дженаро Гатузо от четвъртото място. В ШЛ отива и Милан, който надигра Аталанта (2:0). Наполи ще се задоволи с място в Лига Европа, където компания ще му прави Лацио. Рома пък отива в новия турнир - Лига на конференциите.

Наполи се представи много слабо на своя "Диего Марадона", но с малко късмет Амир Рахмани изведе тима напред в 61-вата минута. Осем по-късно обаче Марко Фараони изравни. Почти сигурно това беше последна среща за Дженаро Гатузо начело на неаполитанците.  Тази вечер той заложи в атака на Лоренцо Инсиние, Виктор Осимен и Ървинг Лосано. Никола Максимович, Калиду Кулибали, Фаузи Гулам и Станислав Лоботка бяха аут по различни причини.

Верона не играеше за нищо, като и тук вероятно става дума за сбогуване с наставника, тъй като се говори, че Иван Юрич може да поеме точно Наполи. Бившият нападател на Милан Никола Калинич поведе нападението на тима.

Двата отбора не показаха нищо смислено за голяма част от първото полувреме. И докато за Верона това не беше от кой знае какво значение, то за домакините оправдание нямаше. Чак в 33-ата минута неаполитанците напомниха за себе си, но опасен удар на Инсиние излезе в аут.

Последваха обаче два шанса за гостите, като особено чист беше вторият в 42-ата минута. Тогава Калинич стреля от 3-4 метра, но кълбото се отби в тялото на футболист в син екип.

Наполи продължи да играе неубедително и след почивката, но все пак имаше шанс да излезе напред в резултата. В 61-вата минута, след центриране от корнер и разбъркване, топката попадна на крака на Рахмани, който порази мрежата на бившия си клуб - 1:0. Гостите започнаха да протестират за някакво нарушение, в резултат на което се стигна до напрежение и на двете скамейки. В крайна сметка с жълти картони бяха декорирани и двамата наставници.

Неаполитанците обаче бързо допуснаха изравняване, след като в 69-ата Фараони се възползва от неубедителната игра в защита на Хисай и се разписа за 1:1.

Десет минути по-късно играчите на Верона недоволстваха от рефера, който, според тях, е спестил втори жълт картон на полузащитника на Наполи Тиемуе Бакайоко. Недоволни от арбитъра бяха и домакините за ситуация в 88-ата, когато Дрис Мертенс поиска дузпа за нарушение срещу себе си, но не получи такава. До края шансове се откриха пред Матео Политано и Андреа Петаня.