Победен завършек на сезона за Арсенал

Арсенал завърши на осмо място в крайното класиране на английската Висша лига. В последния 38-и кръг “топчиите” надиграха в Лондон Брайтън с 2:0, но не успяха да изместят Тотнъм от седмата позиция. “Шпорите” финишираха с 62 точки, след като днес надвиха като гости Лестър с 4:2 и изхвърлиха “лисиците” от Топ 4. Арсенал събра 61 точки и през следващия сезон няма да участва в европейските клубни турнири.

Автор и на двете попадения за Арсенал днес стана Никола Пепе. Котдивоарският нападател вкара двата гола в рамките на 11 минути в началото на второто полувреме. В 49-ата минута той получи топката от Калъм Чембърс в наказателното поле, бързо се ориентира в ситуацията и с хубав шут не остави шансове на стража Роберт Санчес. В 60-ата минута Пепе бе точен за 2:0, като този път получи топката от Мартин Йодегор и с прецизен удар я изпрати в мрежата. Кълбото мина между краката на бранител на Брайтън при изстрела на Пепе.

Така играчите на Микел Артета завършиха сезона с пет поредни победи в последните си пет срещи. Брайтън пък вече си бе гарантирал оставането в английския футболен елит и през следващия сезон, като финишира на 16-о място с 41 точки.