СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Симон Байлс се завърна в спортната гимнастика с победа на турнир в САЩ

Четирикратната олимпийска шампионка по спортна гимнастика Симон Байлс (САЩ) стана първата жена, която приземява успешно упражнението "Юрченко" (задно свито превъртане) на прескок на турнир в Индианаполис и спечели титлата в многобоя в първото си състезание от октомври 2019 година.

Байлс, която последно се състезаваше на Световното първенство през 2019-а, събра сбор от 58.400 точки и завърши преди тренировъчния партньор Джордан Чайлс, въпреки че падна от смесена успоредка в последното си изпълнение. За успешното изпълнение на "Юрченко", Байлс каза, че е решила да го направи в последния момент.

"Просто си мислех да го направя като тренировка, не се опитвам да прекалявате с нищо, защото имам навика да пресилвам нещата", каза Бийлс пред NBC Sports, когато в попитаха за прескока. 24-годишната американка заяви, че не е доволен, че Международната федерация по гимнастика е дала предварителна оценка на трудност от 6.6 за елемента. "Надявахме се да бъде 6.8 за трудност", каза тя.

Байлс също така получи най-високите оценки на греда, земя и прескок на турнир, първи от трите големи състезания в САЩ преди летни олимпийски игри в Токио. Тя печели всеки турнир, на който участва в САЩ от 2013 година насам.