Бетис влезе в Лига Европа с голям обрат

Отборът на Бетис постигна обрат от 0:2 до 3:2, с което спечели гостуването си на Селта от последния кръг на Ла Лига.

В 32-ата минута ветеранът Яго Аспас откри резултата за галисийци с точно изпълнена дузпа. В 49-ата Браис Мендес удвои преднината на тима. В 53-ата обаче севилци също получиха правото да изпълнят дузпа, която беше превърната в гол от Борха Иглесиас. В 69-ата попадение на Набил Фекир доведе до равенство в резултата. В 73-ата Виктор Руис направи обрата на “вердибланкос” в мача пълен. Веднага след това неговият съотборник Кристиан Тейо набързо си изкара два жълти картона и беше изгонен от игра в 76-ата минута. Макар и в намален състав, гостите успяха да задържат своята преднина.

С тази победа Бетис завърши шести в класирането с актив от 61 точки, което гарантира на тима участие в Лига Европа. Селта приключва сезона на осмото място с 53 спечелени пункта.