Хофенхайм трябваше да прави пълен обрат, но се поздрави с успех над Херта

Хофенхайм постигна драматична победа с 2:1 над гостуващия Херта в последния кръг номер 34 в Бундеслигата. Головете за домакините бяха дело на Саргис Адамян в (49’) и Андрей Крамарич (90’), а попадението за берлинчани отбеляза Владимир Дарида (43’).

Херта успя да открие резултата три минути преди края на първото полувреме, когато Платенхард отигра добре една топка на лявото крило, центрира точно и Дарида, който беше оставен напълно непокрит, отбеляза напълно необезпокояван отблизо за 1:0.

Хофе изравни в четири минути след началото на втората част, когато появилият се като резерва Райън Сесеньон изигра отлично една ситуация, подаде Саргис Адамян в наказателното поле и той отбеляза за 1:1.

В 74-ата минута в срещата се получи и най-емоционалния момент в срещата, тъй като тогава бе заменен в последната си среща световния шампион Сами Кедира, който обяви, че слага край на кариерата си.

Хофенхайм оформи своя пълен обрат с попадение в продължението, когато Илаиш Бебу успя да намери Крамарич в наказателното поле и опитния голаджия намери левия ъгъл за 2:1. С тази победа Хофенхайм се подреди на 11-ото място в крайното класиране с 43 точки, а берлинчани са 14-и с 35 точки.