Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Борусия Д вкара три на Леверкузен и си отдъхна в зона ШЛ

Борусия (Дортмунд) победи с 3:1 гостуващия Байер (Леверкузен) в последен 34 кръг от Бундеслигата. Домакините си бяха гарантирали място в зона Шампионска лига още с победата си през миналата седмица и днес завършиха подобаващо кампанията с нови три точки.

По този начин те събраха общо 64 на своята сметка и заеха третото място в крайното класиране. Наставниктът на дортмундци бе направил няколко промени в състава и сред титулярите липсваха имената на Джейдън Санчо, Джуд Белингам и Матс Хумел, който обаче се появиха след почивката. Попаденията за победителите бяха дело на Ерлинг Холанд (5', 51') и Марко Ройс (84'), а за Байер точен бе Ларс Бендер от дузпа в продължението.

Играчите на Един Терзич откриха още в 5-ата минута, когато се възползваха от сериозна грешка при разиграването на гостите пред наказателното поле, отнеха, а топката попадна в Рейнер, който подаде към Ерлинг Холанд, а норвежецът не сгреши за 1:0. Борусия достигна до второ попадение няколко минути след началото на втората част, когато Марко Ройс се разписа след отлично изпълнение на фал. Класическото 3:0 бе оформено пет минути преди края на редовното време, когато отново Холанд се развихри в наказателното поле и записа името си за втори път на таблото. Байер (Леверкузен) отбеляза почетното си попадение в 90-ата минута от дузпа изпълнена от Ларс Бендер

По този начин играчите в жълто все пак постигнаха основната цел на тима, която изглеждаше почти имагинерна в един момент от сезона и догодина отново ще са част от Шампионската лига.