Барселона спечели трудно и изхвърли Ейбар от Ла Лига

Барселона спечели трудна победа с 1:0 в гостуването си на Ейбар и по този начин изхвърли своя противник от Ла Лига в мач от последния 38-и кръг. Домакините, макар и последни, все пак имаха теоритични шансове да запазят елитния си статут, но това така и не стана. Единственото попадение бе дело на Антоан Гризман в 82-ата минута.

Роналд Куман не можеше да разчита на някои от основните си футболисти като Лионел Меси и бе заложил на доста млад състав.

Домакините започнаха активно срещата и можеха да открият резултата в 6-ата минута, когато добро центриране отдясно попадна на главата на футболист на Ейбар, но той я прати в гърба на свой съотборник отблизо.

Ейбар направи нов сериозен пропуск в 30-ата минута, когато Такаши Енуи пое добър пас и се оказа очи в очи с Нето, но стреля слабо към левия ъгъл и стража улови. Те имаха и сериозни претенции за неотсъдена дузпа няколко минути преди края на първото полувреме, когато бранител на Барселона игра с ръка в наказателното поле, но съдията даде знак играта да продължи.

На почивката на срещата Роналд Куман направи три промени и на терена се появиха далеч по-опитните Самюел Юмтити, Жорди Алба и Мартин Брайтуайт, които трябваше да стабилизират представянето на отбора, което бе далеч под очакванията преди почивката.

Но отново играчите на Ейбар бяха по-близо до откриване на резултата в 62-ата минута, когато удар след корнер попадна в тялото на защитник на Барселона, което предотврати попадение.

Все пак играчите на Барселона успяха да открият в своя полза при първата си по-сериозна атака дошла едва в 82-ата минута. Дембеле направи добър рейт отляво, навлезе в наказателното поле и центрира към Брайтуайт, но топката бе отклонена от бранител и попадна право на крака на Антоан Гризман, който заби красиво попадение в обратния ъгъл.

Домакините пропуснаха още една възможност минута преди края на редовното време, когато отново Такаши Онуи стреля добре, но ударът му срещна напречната греда на Нето. С тази победа Барселона си осигури и третото място в класирането със 79 точки - на цели 7 от окончално подпечаталия титлата си тази вечер Атлетико Мадрид.