Състезатели от 14 клуба в страната мериха сили в турнир по свободна борба в Кубрат

Повече от 110-има състезатели от 14 спортни клуба от страната се включиха в националния турнир по свободна борба в Кубрат.

Почетен гост на състезанието, което се проведе вчера в спортната зала в града, бе доайенът на борбата у нас Хасан Исаев - олимпийски, двукратен световен и четирикратен европейски шампион.

След близо осем часови оспорвани двубои кубратските борци спечелиха заслужени две златни и четири бронзови медала. Купата на Кмета на Кубрат също остана при домакините.

Победител в категорията до 30 кг купа стана Илиян Ангелов от Горна Оряховица, който бе избран и за най-техничен състезател на турнира. На второ и трето място се класираха Беркай Бейхан от Исперих и съотборникът му Джан Ридванов. Излъчени бяха и призьорите в останалите категории при децата и младежите.

Първенец в категорията до 92 кг е Орлин Асенов от Исперих, следван от Онур Яшар, също от Исперих и Виктор Стефанов от Търговище. В категорията до 110 кг златото спечели кубратчанинът Есер Хюсменов, той бе и шампионът, вдигнал първата кметска купа по борба в Кубрат.

Кметът Алкин Неби сподели, че с много труд и усърдие борбата се завръща отново в Кубрат, за което по думите му заслуга имат треньорите, младите състезатели и разбира се ръководството на общината. Той подчерта, че този спорт носи удовлетворение, отговорност и самодисциплина, все качества, които са необходими за младите спортни надежди. "Община Кубрат е люлка на този спорт и примерите за това са световните шампиони Хасан Исаев и Тайбе Юсен, достойните треньори и много други спортни светила, които са спечелили не само национално уважение, но и международна признателност", допълни кметът.