Чунчуков донесе победата на Академика в "българското" дерби със Сепси (видео)

Академика (Клинчени) спечели с 2:1 "българското" дерби срещу Сепси в Лига 1 на Румъния. Срещата между двата тима бе от 9-ия кръг на шампионския плейоф. Големият герой за домакините пък бе Цветелин Чунчуков, който отбеляза победния гол в 54-ата минута. Освен него като титуляр за Академика започна и Асен Чандъров, който бе заменен в 66-ата минута, а Георги Пашов започна от пейката и се появи в игра в 76-ата минута. За гостите пък титуляр бе Ради Димитров, който остана на терена 69 минути.

Сепси поведе в резултата с гол с глава след корнер на Аднан Аганович в 13-ата минута.

Само две минути по-късно Академика изравни. Кристиан Танасе вкара красив гол с глава след центриране на Флорин Аким.

В 54-ата минута Чунчуков донесе победата на своя тим. Асен Чандъров отне в половината на съперника и подаде на Чунчуков, който напредна и с карив шут извън наказателното поле не остави шансове на вратаря за 2:1.

Тази победа бе само за престиж за Академика, като отборът се намира на 5-ото място с 32 точки и реално не се бори за нищо. За Сепси обаче загубата бе болезнена в борбата за 3-ата позиция, като отборът остава 4-и с 37 точки и вече няма шанс за бронза.