Отборът на Антони Иванов ще играе бараж за оставане в румънския елит

Антони Иванов не игра за Волунтари, а отборът му направи нулево равенство срещу УТА Арад в последния кръг от плейофите в румънското първенство. По този начин Волунтари финишира на 13-о място и ще трябва да играе бараж за оставането си в елита.

УТА Арад можеше дори да стигне до победата, но Йоан Хора пропусна дузпа в 72-ата минута. Тимът на Ласло Балинт зае 8-о място в крайното класиране. Освен Волунтари на бараж отива и Херманщат, въпреки победата с 1:0 над Арджеш (Питещ).

Динамо (Букурещ) направи силен финален спринт и се спаси от изпадане. Днес "червените кучета" завършиха 0:0 у дома срещу Киндия (Търговище). Раул Албентоса беше титуляр за Динамо, а друг бивш футболист на ЦСКА-София - Диего Фабрини, се появи в последните минути.

В Лига 2 изпаднаха Астра и Политехника (Яш). В последния кръг Астра отстъпи с 0:1 на Виторул (Констанца), а Политехника загуби с 2:4 от Газ Метан.