Шедьовър на Кавани не стигна на Юнайтед за първа победа пред феновете си

Манчестър Юнайтед пропусна възможността да си гарантира и на теория второто място, след като завърши 1:1 с Фулъм на "Олд Трафорд" в двубой от предпоследния кръг на Премиър лийг. Това е трети пореден мач без успех за  "червените дяволи", които в предишните кръгове загубиха от Лестър и Ливърпул. Днес футболистите на Оле Гунар Солскяер за първи път играха пред своите фенове през този сезон. Единсон Кавани ги зарадва с изключителен гол от повече от 40 метра, а след това домакините пропуснаха няколко чисти възможности. Така се стигна до 76-ата минута, когато вече изпадналият от елита отбор на Фулъм стигна до равенството с гол на Джо Брайън.

Оле Гунар Солскяер напрaви три промени в сравнение с дербито с Ливърпул. Давид Де Хеа застана на вратата, а Аксел Туанзебе и Мейсън Грийнууд стартираха вместо Ерик Байи и Маркъс Рашфорд

Скот Паркър  извърши четири корекции от мача със Саутхамптън. Тим Рийм, Марио Лемина, Джо Брайън и Адемола Луукман започванаха като титуляри.

В 15-ата минута Единсон Кавани претендираше, че е бил фаулиран в наказателното поле, но сигнал за дузпа правилно не последва. Само секунди по-късно обаче уругваецът получи извеждащ пас малко след централната зона, след което напредна и вкара изумителен гол, прехвърляйки стража на гостите от над 40 метра. Останаха съмнения, че попадението трябваше да бъде отменено заради засада. В такава бе Кавани в момента, в който Давид Де Хеа изрита силно топката напред към него. В началото изглеждаше, че Бруно Фернандеш отклонява кълбото преди то да стигне до нападателя. Повторенията обаче не доказаха това. Така или иначе великолепното попадение бе валидирано от ВАР.

Юнайтед продължи да играе с настроение пред своите фенове. В 27-ата минута Ареола спаси удар на Бруно Фернандеш, насочен към ъгъла.

В 38-ата минута и Фулъм имаше великолепен шанс за гол, след като Карвальо се пребори с Линдельоф и излезе очи в очи с Де Хеа, но стреля право във вратаря.

През второто полувреме домакините пропуснаха доста положения, като най-чистите от тях се откриха пред Мейсън Грийнууд, който веднъж стреля встрани от целта, а след това не успя да преодолее Ареола, останал очи в очи с него. Стражът на гостите спаси и удар на Бруно Фернандеш.

Гостите стигнаха до две възможности. При първата Де Хеа се справи добре, след като изби последователно удар на Луукман и добавката на Карвайо. В 76-ата минута обаче лондончани наказаха пропуските на Грийнууд и изравниха резултата. Боби Рийд изскочи отдясно, след което центрира много добре към Брайън, който стреля с глава за 1:1. ВАР прегледа ситуацията за засада на Рийд, но попадението бе зачетено.

До края Манчестър Юнайтед не наложи някакъв особен и така този двубой завърши без победител.