Гол в 91-ата минута изхвърли Етър от елита - Монтана продължава да се надява

Етър е първият изпадащ отбор от efbet Лига през този сезон! Това стана факт след днешното домакинско поражение с 1:2 от Монтана и кръг преди края на плейофите футболистите на Александър Томаш нямат шанс за спасение.

Преслав Боруков откри за виолетовите в 20-ата минута. С попадения на Янко Ангелов (42 д.) и Николай Минков (91) гостите осъществиха пълен обрат, а със спечелените три точки запазиха надеждите си за оцеляване в елита. Те ще са живи до последния кръг, но ако по-късно днес Ботев (Враца) не победи Славия.

Срещата започна равностойно и без опасности пред двете врати. Нещата се промениха в 20-ата минута, когато Етър спечели корнер. Последва центриране към задната греда, Макенджиев увисна, Кацаров върна топката към Боруков и голмайсторът на болярите я изпрати от метър във вратата за 1:0.

В 42-ата минута Монтана изравни чрез Янко Ангелов, който реализира от дузпа. Тя бе отсъдена заради нарушение на Христо Иванов срещу Росен Кръстев. Стражът на болярите не прецени добре излизането си при центриране от фаул и удари футболиста на гостите, за което получи и жълт картон.

В заключителните секунди на първата част Мечев можеше отново да изведе виолетовите напред, но изстрелът му рикошира в бранител на Монтана и излезе в корнер.

Седем минути след почивката атрактивен шут от въздуха на Милчо Ангелов излезе в аут. Монтана отговори с добър самостоятелен пробив на Кики отдясно, който завърши с опасен шут от малък ъгъл над напречнета греда.

В 79-ата минута Христо Иванов излезе неразчетено извън наказателното си поле, Минков първи стигна до топката и го преодоля, след което опита да вкара от над 35 метра, но ударът му не се получи и Крачунов изби с глава.

По-опасните атаки на гостите се увенчаха с успех в 91-ата минута, когато Минков овладя дълъг пас около границата на противниковото наказателно поле, навлезе навътре и след фалцов изстрел и рикошет топката влетя в мрежата на Етър.

До края на сблъсъка футболистите на Александър Томаш опитаха да наложат натиск и да стигнат до равенството, което щеше да им остави някакъв шанс за спасение, но така и не успяха да сътворят нещо по-опасно пред Макенджиев. Не им помогна и изгонването на Йордан Йорданов минута след гола на Минков след втори жълт картон за бавене на играта.

ЕТЪР - МОНТАНА 1:2

1:0 Преслав Боруков 20
1:1 Янко Ангелов 42 д.
1:2 Николай Минков 91

ЕТЪР: 1. Иванов, 83. Алдаир, 44. Кацаров, 81. Филипов, 84. Илиев, 17. Ивей, 7. Ангелов, 6. Крачунов, 99. Боруков, 16. Мечев, 23. Хубчев

МОНТАНА: 30. Макенджиев, 25. Башлиев, 3. Михов, 26. Предев, 33. Цонков, 4. Терзиев, 13. Йорданов, 6. Ангелов, 19. Кръстев, 24. Кики, 11. Минков