Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Сасуоло се справи с Парма и все още има шанс за евроучастие

Отборът на Сасуоло постигна успех с 3:1 при визитата си на Парма от предпоследния 37-и кръг в Серия "А".

В 25-ата минута Мануел Локатели откри за "неровердите" с точно изпълнена дузпа. В 32-ата обаче капитанът на "дуковете" Бруно Алвеш успя да изравни резултата. Въпреки това след почивката гостите успяха да стигнат до победата с голове на Грегоар Дефрел и Жереми Бога, съответно в 62-ата и 69-ата минути. Така Сасуоло остана осми в класирането с актив от 59 точки или с две по-малко от седмия Рома. Това означава, че в последния кръг двата тима ще решат кой от тях ще участва в новия европейски клубен турнир на УЕФА - Лига на конференциите. Парма е на дъното на таблицата с едва 20 пункта след осмата си поредна загуба.