Валенсия разби последния, но Ейбар все още мечтаят за спасение

Валенсия постигна победа с 4:1 в домакинството си на все още пазещия крехки надежди за своето спасение Ейбар, който заема последното място в Ла Лига. Попаденията за “прилепите” бяха дело на Гонсало Гедеш (3’. 49’) и Карлос Солер (19’, 30’), за гостите точен бе Брайън Хил (38’).

Първото попадение падна още в 3-ата минута, когато Карлос Солер подаде към Гонсало Гедеш и той стреля в долния ляв ъгъл на вратаря за 1:0. В 19-ата резултата бе удвоен след размяна на местата между Гедеш и Солер, а последният бе точен за 2:0. В 30-ата минута преднината на домакините вече имаше класически измерения, когато Хосе Гайа направи изненадващ пас към Солер в наказателното поле и той не сбърка. Брайън Хил намали в 38-ата минута, когато надскочи бранител и засече центриране на Роберто Корея за 3:1.

“Прилепите” възстановиха преднината си от три попадения само четири минути след началото на второто полувреме, когато отново Гедеш бе намерен в наказателното поле и безпощадно отбеляза за 4:1. Валенсия заема 13-ото място в класирането с 42 точки, а Ейбар е последен с 30, но 17-ия Уеска е с 33 и интригата ще бъде решена едва в последните сблъсъци.