Лига на нациите по мини футбол: Словакия - България (Финал) 1:1

Реал Сосиедад удържа позицията си и след този кръг

Носителят на Купата на Испания за 2020 г. Реал Сосиедад запази петата си позиция в Ла Лига и след този кръг, след като разгроми Валядолид с 4:1 на свой терен. В последния си мач след седмица баските ще гостуват на Осасуна, който не играе за нищо. Бетис и Виляреал дебнат зад Сосиедад с надеждата да го изпреварят, като е сигурно, че това ще са съставите, които ще заемат местата от пето до седмо включително.

С това поражение пък Валядолид остава в зоната на изпадащите, като в последния кръг има тежката задача задължително да надвие устремилия се към титлата Атлетико Мадрид

Иначе Сосиедад си реши всичко още през първото полувреме с четири гола. Александер Исак вкара първите два още до 16-ата минута, с което изравни постижение на Карлос Вела и Антоан Гризман отпреди седем сезона - да реализира поне 16 пъти в рамките на Ла Лига. Давид Силва покачи на 3:0 в 28-ата, а в 35-ата точен беше и Аднан Янузай, забивайки от дузпа.

През второто полувреме гостите останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Роберто Хименес в 61-вата минута, но дори и така отборът стигна до почетен гол, дело на Маркос Андре в 82-ата.