Отново Мариян Огнянов! Левски (Лом) вече е в професионалния футбол

Лидерът на Северозападната Трета лига – Левски (Лом) надигра гостуващия му Севлиево с 1:0 в мач от 31-ия кръг на първенството. В 70-ата звездата на тима Мариян Огнянов вкара от фаул и осигури изкачването на родния си тим в професионалния футбол.

Той можеше да се разпише още веднъж, но пропусна да реализира дузпа през първото полувреме.

Гостите от Севлиево играха повече от час с 10 футболисти, но въперки това оказаха сериозна съпротива на лидера в групата.

През първата част и пред двете врати имаше по едно сериозно положение. В 27-ата минута обаче севлиевският капитан Атанас Фиданин извърши нарушение, реферът му вдигна втори жълт и червен картон, отсъди и дузпа, но Огнянов не я вкара.

Битката продължи оспорвано и след почивката. Накрая Християн Василев бе на косъм да изравни, но насочената от него топка премина на сантиметри встрани от вратата на левскарите.

Стартови състави:

Левски: 1. Диян Вълков, 20. Раиф Мурадов, 5. Кристиян Григоров, 4. Николай Христов (капитан), 15. Лъчезар Георгиев, 18. Николай Николов, 11. Васил Сапунджиев, 21. Мариян Огнянов, 7. Георги Цеков, 14. Рангел Абушев, 19. Петко Петков.

Треньор – Александър Петров

Севлиево: 76. Христо Лалев, 4. Станимир Андреев, 6. Атанас Фиданин (капитан), 3. Ивайло Иванов, 5. Георги Павлов, 7. Павлин Иванов, 14. Илиян Трифонов, 17. Християн Василев, 9. Стивиян Макавеев, 18. Добрин Петров, 10. Атанас Георгиев.