Виляреал разби Севиля след хеттрик на Бака

Виляреал разби с 4:0 Севиля "Естадио де ла Серамика" в двубой от предпоследния кръг на Ла Лига. Така "жълтата подводница" ще остане до самия край в битката с Реал Сосиедад и Бетис за Лига Европа. Разбира се, тимът на Уанй Емери има възможност дори да играе през следващия сезон в Шампионската лига, в случай че победи Манчестър Юнайтед във финала на Лига Европа през този сезон.

Първото полувреме се разви много странно, след като Севиля пропусна една дузина чисти положения, но се оттегли на почивка с гол пасив. В 34-тата минута Виляреал се възползва от грешка в защитата на гостите и Карлос Бака засече с глава центриране на Даниел Парехо от корнер. В самото начало на втората част – в 47-ата минута, Бака отбеляза втория си гол, след като бе изведен от Морено и останал очи в очи с Боно, го преодоля за 2:0. Шест минути по-късно интригата на практика приключи, след като Севиля остана с човек по-малко. Диего Карлос получи втори жълт картон за нарушение срещу Йереми, който се откъсваше. Това доведе до още два гола във вратата на гостите. Жерард Морено направи 3:0 в 66-ата минута с хубав диагонален удар. Карлос Бака оформи своя хеттрик след грешка на Боно в 79-ата минута.

Виляреал е на седмо място с актов от 58 точки, колкото има и Бетис. Реал Сосиедад е пети с една повече. В последния кръг обаче "жълтата подводница" гостува на борещия се за титлата отбор на Реал Мадрид. Севиля си остава твърдо на четвъртото място, на две точки зад Барселона. В последния кръг андалусийците приемат Алавес.