Борусия (Дортмунд) постигна голямата цел и си гарантира място в ШЛ

Борусия (Дортмунд) постигна целта, която изглеждаше толкова далечна в един момент от сезона, и се класира в зона Шампионска лига мач преди края на първенството в Бундеслигата. Футболистите на Един Терзич победиха с 3:1 като гост Майнц и събраха 61 точки, което ги постави на 4 от Айнтрахт, който е пети. Головете за гостите бяха дело на Рафаел Герейро (23’), Марко Ройс (42’) и Юлиан Брант (80’), а за домакините точен бе Робин Куайсон (90’).

Първото добро положение за Борусия дойде в 17-ата минута, когато Белингам стреля опасно покрай десния стълб, след като пое една изчистена топка в наказателното поле. Дортмундци откриха резултата в 23-ата минута, когато Санчо върна назад към Рейна и той с плътен удар извън наказателното поле отбеляза за 1:0. Гостите достигнаха до втори гол няколко минути преди края на полувремето, когато отново Санчо асистира, но този път на Ройс и той се разписа за 2:0. При този резултат дойде и края на първото полувреме.

Началото на втората част бе забавена с цели 20 минути поради влошени метеорологична обстановка - силен вятър и дъжд. Домакините започнаха по-добре втората част на срещата, но на два пъти в рамките на първите няколко миннути не успяха да намалят от добри положения.

В 64-ата минута Дани Латца отправи хубав удар, но Роман Бюрки се намеси добре и отново запази преднината на своя тим непокътнсата.

В 79-ата минута играчите на Борусия оформиха класическата си преднина - дълга топка бе овладяна отлично от Холад пред погледа на бранителите на Байнц, след което норвежецът пусна отлично към появилия се само няколко минути по-рано Юлиан Брант, който се разписа за 3:0.

В последната минута на редовното време Майнц получи възможност да изпълни дузпа след неумела намеса и игра с ръка на бранител на гостите. Зад топката застана Робин Куайсон, който отбеляза почетното попадение за своя тим и оформи крайното 3:1 в полза на Борусия.