Реал Мадрид преодоля съпротивата на баските и не се отказва от титлата (видео)

Отборът на Реал Мадрид записа трудна, но важна победа с 1:0 при гостуването си на Атлетик Билбао в предпоследния 37-и кръг в Ла Лига. Така действащият шампион на Испания запазва шансове да се пребори за нова титла в местното първенство. Начо Фернандес (68') отбеляза единственото попадение в мача, в чийто край Раул Гарсия от състава на баските беше изгонен с директен червен картон.

Зинедин Зидан направи само една промяна в своя състав след победата с 4:1 над Гранада в неделя. Тя беше свързана с появата на десния бек Алваро Одриосола, който замени контузения Марвин Парк. Атаката на тима отново беше съставена от триото Родриго, Карим Бензема и Винисиус Жуниор. Домакините бяха подредени в 4-4-2 с Иняки Уилямс и Ойхан Сансет в атака.

Мачът започна в спокойно темпо, като стабилната защита на домакините не позволи на противниковите играчи да сътворят опасни положения в първите 20-ина минути. В 27-ата Джон Морсийо игра с ръка в наказателното си поле, но съдията Антонио Лаос и ВАР отказаха да дадат дузпа за гостите. В 31-ата Бензема и Йерай Алварес паднаха в същото наказателно поле след битка за топката, а реферът отново не видя предпоставки за наказателен удар. В 39-ата Винисиус опита хитър пас за Родриго, но Унай Симон излезе и улови топката. В 43-ата Алекс Беренгер стреля от фал, но топката мина покрай вратата.

В 48-ата минута Едер Милитао стреля с глава след центриране от корнер, но той не успя да намери целта. В 50-ата Морсийо отправи първия точен удар в мача, но Тибо Куртоа го отрази. Атаката продължи, като Йерай с далечен шут прати топката в аут. В 52-ата Винисиус опита изстрел, който претърпя рикошет и излезе в корнер. В 57-ата Реал най-после стигна до точен удар. Тогава Модрич стреля по земя, а Симон успя да избие топката. В 61-ата след центриране от корнер Каземиро нанесе удар с глава, който се отби в напречната греда.

В 68-ата минута след късо изпълнен ъглов удар топката стигна до бразилския халф, който я насочи към Начо, а защитникът я отклони във вратата за 1:0 в полза на гостите. Пасът мина покрай намиращия се в пасивна засада Бензема, като ВАР реши да зачете попадението. В 76-ата Ибай Гомес центрира отлично към Асиер Вийялибре, чийто изстрел се оказа твърде неточен. В 83-ата Микел Весга отправи опасен удар с глава, който мина покрай вратата. В 89-ата минута резервата на "лъвовете" Раул Гарсия си изкара директен червен картон, най-вероятно заради реплика към съдията. Той беше изгонен и в предишния шампионатен мач между двата тима. Това беше и последният интересен момент в срещата.

Така вторият в класирането Реал Мадрид събра 81 точки и остава на две от лидера Атлетико Мадрид кръг преди края на сезона. В последния си мач "Кралския клуб" е домакин на Виляреал и ще преследва задължителна победа в очакване на грешка на "дюшекчиите". Атлетик Билбао запази деветото си място в подреждането с 46 пункта.

АТЛЕТИК БИЛБАО - РЕАЛ МАДРИД 0:1

0:1 Начо (68')

Атлетик Билбао: Симон, Де Маркос, Йерай, Мартинес, Баленсиага, Беренгер, Д. Гарсия, Венседор, Морсийо, Уилямс, Сансет

Реал Мадрид: Куртоа, Одриосола, Милитао, Начо, Гутиерес, Валверде, Каземиро, Модрич, Родриго, Бензема, Винисиус