Късен гол засили "вещиците" към Серия "Б", "акулите" с антирекорд (видео)

Отборите на Беневенто и Кротоне завършиха наравно 1:1 на "Чиро Вигорито" в двубой от предпоследния 17-и кръг на Серия "А".

Мачът започна обещаващо за "вещиците", тъй като още в 13-ата минута те поведоха с гол на Джанлука Лападула, който се възползва от асистенция с гърди на Перперим Хетемай. Това беше 92-ият шампионатен гол във вратата на Кротоне през сезона, като по този начин "акулите" поставиха антирекорд по най-много допуснати попадения в рамките на една кампания в Калчото, като подобриха постижението на  Казале от 1933/34. В 24-ата минута Лападула изкара директен червен картон на Владимир Големич, който го фаулира като последен човек в отбраната на гостите.

До края на мача "джалоросите" пропуснаха множество положения за нов гол. Сред тях бяха ударът в напречната греда на Роберто Инсиние в 27-ата минута и отмененият гол на Лападула заради засада в 50-ата минута. Така се стигна до добавеното време, в което Сими отбеляза 20-ото си попадение в първенството през сезона, което беше достатъчно за десетимата южняци да се доберат до равенството в срещата.

Това реми намали драстично шансовете 18-ият в класирането Беневенто да избегне изпадането в  Серия "Б". Тимът има 32 точки в актива си, а 17-ият Торино е с 35 и един изигран мач по-малко, който е срещу Лацио. В последния кръг двата отбора ще се изправят един срещу друг. Кротоне е на предпоследната 19-а позиция с 22 спечелени пункта и отдавна знае, че през следващата кампания ще играе във второто ниво на местния футбол.