Кротоне отлепи от дъното, но изравни антирекорд

Кротоне записа едва шестата си победа за този сезон, след като спечели с 2:1 домакинството си на Верона. Тимът на Серсе Козми отпадна преди няколко седмици, но днес успя да се отлепи от дъното на класирането, тъй като изпревари Парма.

Резултатът бе открит след 1 минута и 16 секунди игра. Нванкво Сими обладя дълго подаване и намери Адам Унас, който се разписа, въпреки че не отправи много добър удар. Алжирецът имаше нова възможност малко по-късно, но вратарят на гостите Ивор Пандур отрази удара му. Верона също имаше своите шансове, а Кордас трябваше да прави спасяване след удар на Давидович.

След почивката гостите взеха инициативата, а вратарят на Кротоне имаше доста работа. Те обаче не бяха ефективни в предни позиции, а в 75-ата минута получиха втори гол, след като Унас намери Месиас. Малко преди края автогол на Молина направи резултата 2:1, но домакините запазиха аванса си до края.

След като допусна 91-во попадение, Кротоне изравни антирекорд на Казале от 1934 г. за най-много допуснати голове в рамките на един сезон.