Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Хетафе няма да трепери

Хетафе ще бъде част от елита на испанския футбол и през следващия сезон. Въпреки незавидната си форма в последните седмици, тимът от мадридското предградие си осигури оставане в Ла Лига кръг преди края на кампанията. Това стана възможно благодарение на победата с 2:1 над Леванте. След нея Хетафе събра 37 точки и заема 16-о място в класирането, а Уеска и Елче останаха с по 33 и не могат да изместят състава на Пако Бордалас.

Преди този мач Хетафе беше в серия от три поредни загуби и се смъкна в опасна близост до зоната на изпадащите. Леванте пристигна на "Колисеум Алфонсо Перес" след шест поредни мача без победа, но не се даде без бой и беше близо до това да обърка плановете на домакините.

В началото Хетафе притисна съперника и поведе с гол на Карлес Аленя в 13-ата минута. Юношата на Барселона се разписа след асистенция на Марк Кукурея. Малко преди това домакините имаха претенции за дузпа, подминати от съдията Адриан Кордеро.

Леванте изравни в 30-ата минута с точен изстрел на Гонсало Мелеро, а скоро след попадението Хайме Мата уцели греда. Хетафе създаде повече положения, но почивката дойде при 1:1.

През второто полувреме домакините хвърлиха много сили, за да стигнат до победата. Марк Кукурея направи голям пропуск в 70-ата минута, но в 84-ата японецът Такефуса Кубо с хубав шут от границата на наказателното поле донесе така ценните три точки на Хетафе.

В добавеното време Давид Тимор от домакините получи червен картон, но това нямаше голямо значение за отбора на Бордалас, който в последния кръг ще гостува на Гранада.