Селта остави Хетафе в близост до опасната зона (видео)

Селта победи с 1:0 Хетафе в мач от 36-ия кръг на Ла Лига, който беше много важен и за двата отбора. Домакините от виго преследват квота за Лига Европа и успехът днес им позволи да се утвърдят на осмото място в класирането, на 4 точки зад шестия Бетис. Хетафе пък допусна втора поредна загуба и не успя да се отдалечи от зоната на изпадащите. Тимът от мадридското предградие е 16-и, но с мач повече от другите отбори в долната част на таблицата.

Селта влезе в двубоя със самочувствие след победите над Леванте и Осасуна. Галисийци заложиха на по-продължително притежание на топката, но не стигаха до чисти положения пред вратата на Давид Сория. В 24-ата минута обаче Санти Мина комбинира с Нолито и опитният нападател откри резултата.

Хетафе можеше да изравни в самия край на първото полувреме, но Иван Вийяр показа класа и спаси удара на Анхел Родригес. Най-опасният футболист на гостите не спря да тормози защитата на Селта и в 57-ата минута отправи нов качествен изстрел, но Вийяр пак спаси.

Към края на мача гостите направиха всичко възможно да се доберат поне до едната точка. В 76-ата минута Чема шутира от въздуха, но за кой ли път Иван Вийяр се намеси впечатляващо. В крайна сметка Хетафе загуби и ще трябва да заслужи спасението си в двубоите с Хетафе и Гранада.