Леванте удари по шампионските амбиции на Барселона (видео + галерия)

Барселона направи втора поредна грешна стъпка в битката за титлата в Ла Лига. След 0:0 с лидера Атлетико Мадрид на "Камп Ноу", тази вечер възпитаниците на треньора Роналд Куман направиха 3:3 като гост на борещия се за оцеляване Леванте и не успяха да покорят върха във временното класирането. Барселона има 76 точки и изостава на 1 от "дюшекчиите" и има 1 повече от Реал Мадрид, но и двата столични тима са с мач по-малко.

Иначе двубоят на "Суидад де Валенсия" започна отлично за Барса. Резултатът беше открит от Лионел Меси в 26-ата минута. В 34-ата Педри удвои. В 57-ата минута Густаво Мелеро намали. Само три минути по-късно Хосе Луис Моралес изравни. Радостта на домакините не продължи дълго, тъй като в 65-ата минута Усман Дембеле отново изведе Барселона напред. В 83-ата минута Леванте шокира гостите с гол на Серхио Леон.

Домакините се нуждаеха само от точка, за да си осигурят оставане в елита и в крайна сметка постигнаха голямата си цел.

Двубоят започна вихрено за гостите. Първата опасност в мача дойде във втората минута, когато Френки Де Йонг намери Педри на чиста позиция, но изстрелът му не успя да намери вратата на Леванте. В четвъртата минута нова комбинация между Де Йонг и Педри принуди вратарят на Леванте Айтор Фернандес да се намесва енергично. В 6-ата минута Лионел Меси стреля от пряк свободен удар, но топката срещна стената.

Постепенно Леванте укроти устрема на Барселона и играта се поизравни. Играчите на домакините се изнесоха на по-предни позиции и в 21-ата минута стигнаха до добро положение след грешка на Усман Дембеле вдясно от вратата.

В 23-ата минута Клеман Лангле стреля от границата на наказателното поле, но ударът му не затрудни стража на домакините. В 26-ата минута се стигна до откриване на резултата, като попадението отбеляза мегазвездата на каталунците Лионел Меси, който се възползва от грешка  в отбраната на домакините.

Две минути по-късно Меси премина през отбраната на Леванте и стреля с левия крак, но топката мина край лявата греда. Барселона отново прие играта в своята половина и увлече играчите на Леванте напред. В 34-ата минута тактиката на треньора Роналд Куман даде резултат, когато след контраатака каталунците удвоиха аванса си. Усман Дембеле напредна отляво и чукна топката към Педри, който се разписа в опразнената врата за 2:0. До края на първата част не се стигна до нови попадения и така резултатът се запази.

Втората част започна силно за домакините, които стигнаха до няколко ситуации пред вратата на Барселона. Каталунците отговориха с контраатака в 55-ата минута, когато малко точност не достигна на Де Йонг да порази вратата на домакините за трети път. Само в рамките на три минути между 57-ата и 60-ата обаче Леванте успя да шокира своя съперник. Първо Гонсало Мелеро се разписа с глава след центриране отдясно, а веднага след това, след грешка при изнасянето на топката от страна на Барса, Рожер и Хосе Луис Моралес комбинираха с двойно подаване и Ел Команданте завърши атаката с удар в долния ляв ъгъл на вратата за 2:2.

Радостта на домакините обаче не трая дълго. Само четири минути по-късно каталунците отново излязоха напред в резултата. Този път точен за гостите бе Усман Дембеле. Нападателят на каталунците бе оставен непокрит отдясно и с мощен удар опъна за трети път мрежата на Леванте.

15 Леванте - Барселона 3:3

Футболистите на Леванте обаче не се предадоха и продължиха да търсят гола. Така се стигна до 83-ата минута, когато Тоньо центрира от левия фланг, Жерар Пике закъсня и позволи на Серхио Леон да отправи удар в близкия ъгъл, който се оказа неспасяем за Тер Стеген

До края гостите не успяха да се отърсят от шока и така и не затрудниха домакините, които запазиха равенството.

До края на сезона на Барселона предстоят мачове срещу Селта у дома и гостуване на Ейбар

Леванте - Барселона 3:3