Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

17-годишен дебютант обърка плановете на Евертън (видео)

Евертън е на път да се прости с амбициите си за участие в евротурнирите след пореден домакински провал през сезона. Днес "карамелите" загубиха с 0:1 от отдавна изпадналия Шефилд Юнайтед и останаха на осмо място в класирането. При победа, тимът на Карло Анчелоти щеше да се изравни по точки с Тотнъм и Уест Хам.

Единствения гол в мача отбеляза дебютантът Даниел Джебисън. 17-годишният халф получи шанс от временния мениджър Пол Хекинботъм да дебютира в мъжкия футбол и му се отблагодари още в 7-ата минута. Той изпревари Бен Годфри и засече на далечната греда центриране на Джак Робинсън, като стана най-младият футболист, който започва като титуляр и вкарва гол в дебюта си в Премиър лийг.

Това беше първа победа като гост за "остриетата" от януари насам, когато сразиха Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд". Те дори имат шанс да не завършат на последно място, ако спечелят оставащите си два мача, а Уест Бромич допусне две загуби.

Евертън отстъпи в девети мач на "Гудисън Парк" през сезона и именно слабата форма у дома е големият проблем за "карамелите". Отборът от Ливърпул никога в историята не е имал повече домакински поражения, като изравни антирекорда си.

Малко след гола Аарън Рамсдейл спаси опясен удар на Алан Маркес, но това беше едно от малкото чисти положения за Евертън. Стражът на Шефилд Юнайтед имаше впечатляващи намеси и през второто полувреме, когато домакините усилиха натиска си.

Най-близо до изравняването беше Ричарлисон в 70-ата минута, но Рамсдейл отново показа класата си. В оставащите два кръга Евертън ще посрещне Уулвърхамптън и ще гостува на Манчестър Сити, но дори две победи вероятно няма да са достатъчни за класиране в евротурнирите.