Кристъл Палас си гарантира мястото в Премиър лийг (видео)

Кристъл Палас си осигури и на теория мястото във Висшата лига през следващия сезон, след като победи с 2:0 като гост вече изпадналия и видимо деморализиран тим на Шефилд Юнайтед. Кристиан Бентеке откри резултата на "Брамал Лейн" с помощта на рикошет само 67 секунди след първия съдийски сигнал. Белгиецът имаше още няколко чудесни възможности, но веднъж Рамсдейл спаси негов удар с глава отблизо, а през втората част и гредата му попречи да се разпише за втори път. Еберечи Езе, който имаше голяма заслуга за първия гол, сам отбеляза втория в 88-ата минута, когато направи поредната си солова акция, завършила с удар и рикошет в Джон Флек.

Аарън Рамсдейл буквално спаси "остриетата" от разгром. Домакините не успяха да нанесат точен удар в днешния двубой, но допуснаха осем такива, създавайки много работа на своя вратар. Джон Игън пропусна най-добрия шанс за Шефилд.

За Кристъл Палас това бе първа победа в последните им пет мача. След нея тимът на Рой Ходжсън остава на 14 точки от зоната на изпадащите, при оставащи четири кръга до края. Юнайтед е все по-близо до два антирекорда - за най-много загуби и най-малко отбелязани попадения в рамките на един сезон в Премиър лийг.