Аугсбург се спаси и усложи задачата на Вердер

Аугсбург си осигури оставане в Бундеслигата, след като победи Вердер с 2:0 в директна битка за оцеляване. Тимът от Бремен остана на 16-о място, което на този етап го изпраща на плейоф.

Домакините стартираха активно, но без да създават положения. Ситуацията им обаче се усложни в 13-ата минута, когато Рубен Варгас получи червен картон за нарушение срещу Селасие. Вердер натисна, а Сарджънт имаше шанс да изведе гостите напред, но ударът му бе отклонен. Зелке стреля над вратата с глава, а тимът се възползва от численото си преимущество и натисна.

Тимът от Бремен обаче не успя да отбележи гол до почивката, а в началото на втората част също остана с 10 човека. Кристиан Грос получи втори жълт картон и двата отбора продължиха с изравнен брой играчи. Фюлкруг пропусна да изведе гостите напред малко по-късно. Пропуските на Вердер се оказаха фатални, тъй като в 57-ата минута Рани Кедира изведе домакините напред след ъглов удар. Попадението даде увереност на Аугсбург и тимът не позволи нови опасности пред вратата си. В края Килгиури отбеляза втори гол от дузпа.