Ювентус продължава да мечтае след успех над Интер в драма с три дузпи (видео)

Отборът на Ювентус постигна изключително важна победа с 3:2 при домакинството си на Интер в Дерби д'Италия от предпоследния 37-и кръг в Серия "А". Така "Старата госпожа" запази надеждите си за класиране в Шампионската лига живи с успеха си в сблъсък, който ще бъде запомнен със съдийските решения на Джанпаоло Калварезе. Той свири три дузпи, показа два червени картони и призна един гол след преглеждане с ВАР. Попаденията за "бианконерите" бяха отбелязани от Кристиано Роналдо (24') и Хуан Куадрадо (45+3', 88' - дузпа), а точни за нерадзурите бяха Ромелу Лукаку (35' - дузпа) и Джорджо Киелини (83' - автогол). Двамата изгонени футболисти бяха Родриго Бентанкур (55') от състава на домакините и Марсело Брозович (90+2') от този на гостите.

Андреа Пирло направи четири промени в своя състав след победата с 3:1 над Сасуоло. Така на вратата се завърна титулярният страж Войчех Шчесни, а в защита място намери капитанът Киелини. В средата на терена се появи Родриго Бентанкур, а този път по десния фланг действаше Куадрадо. Това означаваше, че Деян Кулушевски беше предпочетен пред Пауло Дибала и Алваро Мората за партньор на суперзвездата Роналдо в атаката на тима.

Промените в състава на Антонио Конте бяха цели шест след успеха с 3:1 над Рома. Капитанът Самир Ханданович се завърна на вратата, а в защита играха отпочиналите Стефан де Фрай и Алесандро Бастони. В халфовата линия се появиха Кристиан Ериксен и Матео Дармиан, а Лаутаро Мартинес оформи нападателния тандем с Лукаку.

Първото положение в мача дойде в 11-ата минута, когато Кулушевски стреля от воле, но Милан Шкриняр с глава изби топката в корнер. В 21-ата удари на Федерико Киеза и Кулушевски бяха блокирани, за да се стигне отново до корнер. След неговото изпълнение съдията Джанпаоло Калварезе прегледа ситуацията с ВАР и видя как Дармиан е фаулирал Киелини при центрирането. Така той посочи бялата точка, а Роналдо пожела да изпълни дузпата. Ханданович отрази последвалия удар, но португалецът беше безгрешен при добавката си за 1:0.

Десет минути по-късно "нерадзурите" също получиха правото да изпълнят дузпа, след като ВАР показа на Калварезе, че Матайс де Лихт е настъпил Лаутаро в наказателното поле. Лукаку показа хладнокръвие от бялата точка и изравни резултата с 23-ия си шампионатен гол през сезона. В 42-ата минута Данило нахлу в наказателното поле, но прати топката в аут. Малко след това удар на Киеза беше избит от Шкриняр в корнер.

В добавеното време на първата част Рабио пробва удар с глава, който попадна право в ръцете на Ханданович. Секунди преди почивката Куадрадо стреля от границата на наказателното поле, а топката рикошира в Ериксен и попадна в мрежата на гостите за 2:1.

В 48-ата минута лошо изчистване на Алекс Сандро прехвърли Шчесни, но Киелини изпревари Иван Перишич за топката. В 51-ата Лаутаро отправи шут, който мина над вратата. В 55-ата Бентанкур получи втори жълт картон за фал срещу Лукаку, което доведе до изгонването на халфа. Ериксен изпълни прекия свободен удар, който беше уловен от Шчесни. В 70-ата Лаутаро падна в наказателното поле, но още преди това беше отсъдена негова игра с ръка. Веднага след това Роналдо беше заменен, за да бъде пуснат Мората в игра. В 82-ата Матиас Весино стреля опасно с глава, но Шчесни прояви блестящ рефлекс и изби топката.

В последните минути на мача настъпи пълна драма. След центриране в 83-ата Киелини си отбеляза автогол, а Калверезе отначало отсъди нарушение в атака на Лукаку. Съдията обаче прегледа ситуацията с ВАР и реши, че защитникът е извършителят на фала и затова призна попадението. В 88-ата реферът даде втора дузпа за домакините и общо трета в мача, след като Перишич фаулира Куадрадо. Именно колумбиецът я реализира за втория си гол в двубоя, с който донесе победата на "Старата госпожа". В добавеното време Брозович от състава на гостите си изкара втори жълт и съответно червен картони, след като спря контраатака на противника. Това беше и последното по-съществено събитие в този двубой.

Така Ювентус изпревари Наполи (73 т.) и се изкачи на четвъртата позиция в класирането със 75 точки, колкото има и третият Милан. "Росонерите" и "партенопеите" обаче утре ще изиграят срещите си от кръга. Победа на "Дявола" ще го направи недостижим за "бианконерите" в битката за място в ШЛ заради преките им двубои, а неаполитанците дори и да спечелят мача си, все още няма да бъдат сигурни за топ 4. Междувременно, новият носител на Скудетото Интер остана с 88 пункта на сметката си, след като тази вечер приключи серията му от 20 шампионатни срещи без загуба.

ЮВЕНТУС - ИНТЕР 3:2

1:0 Роналдо (24')

1:1 Лукаку (35' - дузпа)

2:1 Куадрадо (45+3')

2:2 Киелини (83' - автогол)

3:2 Куадрадо (88' - дузпа)

Ювентус: Шчесни, Данило, Де Лихт, Киелини, Сандро, Куадрадо, Бентанкур, Рабио, Киеза, Кулушевски, Роналдо

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Хакими, Барела, Брозович, Ериксен, Дармиан, Лаутаро, Лукаку