Реал Мадрид остана в битката за титлата след разгром над Гранада (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид остана в битката за титлата в Ла Лига, след като разгроми с 4:1 като гост Гранада в двубой от 36-ия кръг. Попаденията за столичани отбелязаха Лука Модрич в 17-ата, Родриго в 45-ата, Одриосола в 75-ата и Бензема в 76-ата минути. За Гранада се разписа Хорхе Молина в 70-ата минута.

Така два кръга преди края на шампионата, "белия балет" изостава на две точки от лидера Атлетико Мадрид и се надява на грешна стъпка на "дюшекчиите", които имат мачове с Осасуна и Валядолид до края.

15 Гранада - Реал Мадрид 1:4

Двубоят започна с превъзходство на гостите от Мадрид, които можеха да открият резултата в 14-ата минута. Тогава Родриго центрира великолепно в наказателното поле към Карим Бензема, който отправи удар с глава в очертанията на вратата, но стражът на Гранада спаси. Така се стигна до 18-ата минута, когато хърватинът Лука Модрич откри резултата. Той беше изведен отдясно и от малък ъгъл успя да промуши топката между краката на стража на домакините Руи Силва.

Четири минути по-късно и домакините създадоха ситуация за гол, след като Антонио Пуертас овладя топката в наказателното поле и стреля, но не му достигна точност. Реал Мадрид продължи да играе по-активно. В 27-ата минута Марвин бе изведен отлично зад гърба на защитата на Гранада. Младокът отправи изстрел в далечния ъгъл, но топката профуча покрай вратата. Малко по-късно и Бензема отправи удар с левия крак, но неточен. В края на полувремето играта се изравни, като Гранада заигра по-агресивно. В самия край на първата част след контраатака Винисиус Жуниор не успя да завърши успешно.

Това обаче стори Родриго, който получи топката от Марвин и след самостоятелен пробив отляво направи 2:0 с удар по земя в далечния ъгъл.

Домакините стартираха агресивно след почивката, тъй като вече нямаше какво повече да губят.

Реал Мадрид бързо укроти страстите на Гранада и стигна до няколко добри положения. В 60-ата минута Лука Модрич изведе Винисиус Жуниор в наказателното поле, бразилецът веднага стреля в близкия ъгъл, но Руи Силва изби.

В 66-ата минута Гранада създаде доста опасна голова ситуация, но Луис Суарес не успя да насочи топката в мрежата отблизо. В 70-ата минута Гранада се върна в мача, след като ветеранът Хорхе Молина намали.

Отговорът на Реал Мадрид беше смазващ. Само в рамките на 1 минута "кралския клуб" възстанови аванса си от два гола. Първо Одриосола вкара за 3:1 в 75-ата минута, а 60 секунди по-късно Карим Бензема се възползва от неразчетено излизане напред на Руи Силва и успя с далечен удар на вкара за 4:1.

В 85-ата минута стражът на Реал Мадрид показа високата си класа, след като отрази с лявата ръка удар отблизо на Молина и опази резултата. В самия край Куртоа се справи с нова опасност, след като Суарес се озова в опасна близост. Така резултатът се запази и Реал остана в битката за титлата, като няма право на грешка в оставащите два мача, първият от които е срещу Атлетик в Билбао, а в последния кръг е домакин на Виляреал.

Гранада - Реал Мадрид 1:4
0:1 - Модрич 18
0:2  Родриго 45
1:2 - Молина 70
1:3 - Одриосола 75
1:4 - Бензема 76

Гранада: Руи Силва, Фулкие, Перес, Санчес, Кини, Вико, Гоналон, Брайс, Пуертас, Молина, Мачис

Реал Мадрид: Куртоа, Гутиерес, Фернандес, Милитао, Марвин, Валверде, Каземиро, Модрич, Винисиус Жуниор, Бензема, Родриго.