Голяма грешка на Жоржиньо реши дербито между Челси и Арсенал (видео)

Арсенал победи Челси на “Стамфорд Бридж” с минималното 1:0 в изтеглен мач от 36-ия кръг на Премиър лийг заради ангажиментите на “сините” във финала за Купата на Англия през уикенда. Единственото попадение бе дело на Емил Смит Роу в 16-ата минута, което даде нови надежди на играчите на Микел Артета, че все пак ще могат да се доберат до “излаз” през следващата година в европейските турнири. Футболистите на Тухел претърпяха своеобразно разочарование, но все още държат съдбата си в свои ръце, тъй като при победи в следващите две срещи все пак ще е част от топ 4 и с място в Шампионската лига и догодина.

Въпреки резултата Челси показа по-стойностните неща на терена, но така и не успя да достигне до попадение, което в крайна сметка костваше и загубата.

Първото добро положение дойде за домакините в 11-ата минута, когато Кай Хаверц открадна отлично една топка от Габриел, който се бе засуетил, напредна и излезе сам срещу Лено, но стреля без нужната прецизност и топката отиде над вратата.

Гостите поведоха след сериозна грешка в защитата на Жоржиньо само няколко минути по-късно, който се опита да върне към Кепа Арисабалага, но вместо това прати топката към напълно опразнената от испанеца врата, стражът със сетни усилия се добра до голлинията си и изби, но само за да види как притичалия Обамеянг подаде към Смит Роу и той отбеляза за 1:0.

След попадението постепенно Челси намери своя ритъм и бе по-дейния тим на терена, но стигна единствено до два по-сериозни изстрела на Мейсън Маунт, който обаче бяха спасени от Берндт Лено.

През втората част играчите на Томас Тухел продължиха да бъдат по-дейния отбор, но така и не успяваха да сполучат с последния пас, за да изострят достатъчно играта пред вратата на своите гости. Челси изравни в 60-ата минуга след изпълнение на корнер - Кай Хаверц спечели топката и я прати към Пулишич, койот отбеляза. Попадението обаче бе отменено поради засада на американеца. Германският мениджър предприе и няколко промени - в игра влязоха Хъдсън-Одой, Оливие Жиру и Хаким Зиеш с желание да усили атаката.

В 87-ата минута прекрасен успореден пас в наказателното поле намери Кристиан Пулишич, но отново завършващият удар не бе на ниво и Лено спаси. В последните минути на срещата “артилеристите” бяха принудени да се приберат дълбоко пред своето наказателно поле, за да бранят крехката си преднина.

В 90-ата минута дойде и поредната невероятна ситуация пропусната от Челси - първо Курт Зума стреля с глава в напречната греда, а впоследствие Жиру направи добавка, която също срещна напречния стълб и “отказа” да навести мрежата на Лено. С тази победа Арсенал се изкачи на 8-ото място с 55 точки, Челси е четвърти с 64 точки, но и мач повече от Уест Хам (58).