Милан отнесе Торино със седем гола и е на крачка от мечтаната цел (видео)

Отборът на Милан изигра най-добрия си мач през сезона, след като постигна разгромна победа със 7:0 при гостуването си на Торино от междинния 36-и кръг в италианския елит. Попаденията бяха отбелязани от Тео Ернандес (19', 62'), Франк Кесие (26' - дузпа), Браим Диас (50') и Анте Ребич (67', 72', 79'), който се отчете с хеттрик. Това е най-убедителният успех за "росонерите" като гости в Калчото от май 2001-а насам, когато победиха градския съперник Интер с 6:0. Също така те останаха само на един гол от рекордната си победа при визита в Серия "А" (8:0 срещу Дженоа през сезон 1954/55). Милан спечели на този стадион за първи път от декември 2012 година насам. След този успех "Дявола" се нуждае от една победа в оставащите си два мача срещу Каляри и Аталанта, за да се завърне в Шампионската лига след 7-годишно чакане.

Промените в стартовия състав на Стефано Пиоли след победата с 3:0 над Ювентус бяха само две, и то принудителни. Алексис Салемакерс е наказан заради натрупани жълти картони и така Саму Кастийехо действаше като дясно крило. Голмайсторът Златан Ибрахимович е контузен, което означаваше, че Ребич водеше атаката на тима. Домакините бяха подредени в 3-5-2, като изненадата в състава им беше липсата на капитана им Андреа Белоти, който стартира на пейката. В такъв случай двамата нападатели бяха Симоне Дзадза и Федерико Бонацоли.

В 12-ата минута Симоне Дзадза получи възможност да стреля, но прати топката високо над вратата. В 19-ата Браим Диас намери с пас Ернандес на границата на наказателното поле, а защитникът със страхотен шут откри резултата в полза на своя тим. Само минута по-късно Салваторе Сиригу отрази опасен удар с глава на Кесие, а при добавката Саму Кастийехо нацели близката греда. Испанецът обаче и без това беше в положение на засада. В 24-ата именно той беше фаулиран от Лянко в наказателното поле, което доведе до дузпа за гостите. За разлика от предишния мач, този път Кесие беше много по-убедителен при изпълнението си от бялата точка и увеличи аванса на "Дявола".

В 30-ата минута Бонацоли отправи далечен удар, който не намери целта. В 36-ата Давиде Калабрия се разписа, но се оказа, че е бил в тънка засада. В 38-ата много лош пас назад на Хакан Чалханоолу позволи на Глейсон да стреля от отлична позиция, но Джанлуиджи Донарума изби топката с блестяща намеса. В 40-ата Дзадза пробва удар с глава, който се оказа неточен.

Доминацията на гостите се увеличи още повече през втората част. В 50-ата минута Кесие отне топката и я достави на Диас, който я прати в противниковата мрежа за 3:0 в полза на "росонерите". В 54-ата Ребич проби в наказателното поле и намери Кесие на чудесна позиция, но халфът подходи нехайно и ударът му не попадна в рамките на вратата. При центриране от фал в 57-ата минута, топката рикошира в Диас, отби се в гредата и излезе в аут. В 62-ата Милан организира добра контраатака, която беше завършена успешно от Ернандес с прехвърлящ удар.

Пет минути по-късно Ребич също добави името си сред голмайсторите с безпощаден шут. В 72-ата хърватинът отново беше точен, като го направи на празна врата след асистенция на резервата Рафаел Леао. Това беше неговият 10-и шампионатен гол през сезона. В 79-ата Ребич оформи своя хеттрик, след като отклони топката с помощта на коляното си за крайното 7:0 в полза на гостите.

Така Милан се върна на третата позиция в класирането с актив от 75 точки – с две повече от четвъртия Наполи и с аванс от три спрямо петия Ювентус. Торино е 16-и с 35 спечелени пункта и все още не е сигурен за оставането си в елита, тъй като 18-ият Беневенто е на четири точки разстояние.

ТОРИНО - МИЛАН 0:7

0:1 Ернандес (19')

0:2 Кесие (26' - дузпа)

0:3 Диас (50')

0:4 Ернандес (62')

0:5 Ребич (67')

0:6 Ребич (72')

0:7 Ребич (79')

Торино: Сиригу, Лянко, Глейсон, Буонджорно, Синго, Базели, Мандрагора, Линети, Родригес, Бонацоли, Дзадза

Милан: Дж. Донарума, Калабрия, Кяер, Томори, Ернандес, Бенасер, Кесие, Кастийехо, Диас, Чалханоолу, Ребич