Торино си тръгна с ценна точка от Верона (видео)

Торино стигна до ценна точка при гостуването си на Верона. Срещата завърши 1:1, а двата отбора си размениха по един гол в последните минути. Мергим Войвода откри резулта в полза на гостите в 85-ата минута, а Федерико Димарко изравни три минути по-късно.

Верона няма големи цели до края на сезона, тъй като е средата на класирането. Торино обаче започна мача на 3 точки от зоната на изпадащите. След загубата на Беневенто тимът на Давиде Никола се отдалечи на 4 точки от 18-ия в класирането, но далеч не си е осигурил оцеляването.

През първото полувреме на два пъти топката бе избивана от голлинията. Първо удар с глава на Салседо бе отразен от Сиригу, а по-късно изстрел на Ансалди изненада Пандур, но Илич успя да избие в последния момент. Сиригу продължи с отличните си изяви и след почивката. Той успя да спре Дзакани, а по-късно и удар на Лазаня. Гостите също имаха своите шансове.

Пет минути преди края след центриране на Ансалди Войвода засече топката с глава и изведе Торино напред в резултата. Последваха бурни сцени на радост, тъй като играчите на Давиде Никола си помислиха, че са направили голяма крачка към оцеляването в елита. Малко по-късно обаче те претърпяха разочарование, тъй като удар на Димарко от границата на наказателното поле доведе до изравняване