Селта вкара четири в гостуването си на финалиста в Лига Европа Виляреал

Селта поднесе изненадата и спечели с 4:2 в гостуването си на Виляреал само няколко дни, след като “жълтата подводница” се класира на финал в Лига Европа. Головете за победителите бяха дело на Санти Мина (19’, 34’дузпа), Брайс Мендес (45’дузпа) и Аугустин Солари (57’), а за тези на Унай Емери точни бяха Мой Гомес (25’) и Жерард Морено (87’). Унай Емери бе дал почивка на някои от ключовите си фигури след тежкия мач в четвъртък при гостуването на Арсенал.

Селта откри резултата в 19-ата, когато Аарон Карикол центрира отлично към Санти Мина, който надскочи бранителите и отбеляза за 1:0. Попадението все пак бе проверено с ВАР и след това бе зачетено.

Виляреал изравни само шест минути по-късно след страхотен пробив на Рубен Пеня отдясно, който успя да влезе в наказателното поле и центрира, а там Мой Гомес прати топката в мрежата за 1:1.

В 34-ата минута Селта получи възможност да изпълни дузпа за нарушение на вратаря Серхио Арсенхо, който буквално се вряза в играч на гостите след изпълнение на корнер и това му действие бе наказано. Зад топката застана Санти Мина и отбеляза за 2:1 в полза на “небесносините”.

Четири минути преди края на първото полувреме играчите на Едуардо Куде останаха с един по-малко след червен картон за безрасъдно влизане на Нестор Араухо срещу Йереми Сантос край аутлинията. Решението на съдията обаче бе оспорено от съдийската стая и след преглед решението бе променено само на жълт картон.

В ответната атака Селта получи пряк свободен удар на границата на наказалното поле, но отново след намеса на ВАР то бе превърнато в дузпа. Зад топката застана Прайс Мендес и отбеляза за 3:1 в полза на гостите.

В 57-ата резултатът вече беше 4:1 - Аарон Карикол пое добре отляво и центрира в наказателното поле, където Мина се размина с топката, но увлече добре бранителите на домакините и нахлуващия в този момент Аугусто Солари се разписа със силен шут.

Домакините успяха да намалят в 87-ата минута на 2:4, когато бе отсъдена дузпа за игра в ръка, а Жерард Морето, който се появи като резерва, отбеляза.

Две минути по-късно Факундо Ферейра от гостите бе изгонен и остави своите съотборници с десет човека за последните минути на срещата, в които обаче не се случи нищо повече и в крайна сметка срещата завърши при този резултат.