Ейбар измъкна изненадваща победа като гост и отново мечтае за спасение

Ейбар изненадващо надделя с 1:0 в гостуването си на Хетафе в мач от 35-ия кръг на Ла Лига. Победното попадение за последния в класирането бе дело на Хосе Ресио от дузпа в 89-ата минута. Това попадение възроди надеждите на отбора да запази мястото си в най-високото ниво на испанския футбол, след като вече са само на две точки от Валядолид, който е с 31, но и мач по-малко.

Срещата не предложи нищо забележително през първото полувреме. Едва през втората част двата тима успяха да достигнат до по-интересни положения. Първо именно играчите на Хосе Лиус Мендилибар бяха блидо до попадение, но топката премина много близо до вратата след центриране от границата на наказателното поле. След това Хетафе също отговори с някои добри отигравания, но и от тях в крайна сметка головата суша не бе променена.

Срещата вървеше към закономерно равенство преди играч на домакините да играе с ръка в наказателното поле в 87-ата минута. Първоначално съдията Хавиер Алберола даде знак играта да продължи, но след това получи сигнал от ВАР и след преразглеждане на ситуацията бе посочена бялата точка. Хосе Ресио застана зад бялата точка и отбеляза в левия ъгъл за 1:0. Така Хетафе вече е на 15-о място с 34 точки, а Ейбар е последен в класирането с 29.