100 години ски спорт в България

Реферът, който през уикенда ядоса Реал Мадрид, с нова “изява”

Изнервилият до краен предел Реал Мадрид рефер Хосе Луис Гонсалес Гонсалес изигра нова главна роля. В неделя той отговаряше за ВАР на дербито между тима на Зинедин Зидан и Севиля, когато първо подмина ситуация за игра с ръка в наказателното поле на футболист на гостите, а после сигнализира на главния за положението с Едер Милитао, което завърши с наказателен удар за севилци. Тази вечер въпросният арбитър отново беше в стаичката за ВАР - за двубоя от Ла Лига между Осасуна и Кадис, като благодарение на него бяха отсъдени две нови дузпи.

Осасуна се наложи с 3:2, но втората интервенцията на Гонсалес беше ключова за изхода на двубоя, защото след нея домакините вкараха от бялата точка за 3:1 в 86-ата минута. Гостите реализираха второто си попадение в добавеното време и нямаха шанс да стигнат дори точката.

Голмайсторът на тима от Памплона Анте Будимир се разписа за 1:0 след 38 минути игра. Само четири минути след паузата Иван Шапонич изравни от първата от препоръчаните от Гонсалес Гонсалес дузпи. Будимир върна преднината на Осасуна в 75-ата, а в 86-ата, след нова намеса на Гонсалес, беше отсъден наказателен удар и за домакините за игра с ръка. Роберто Торес го вкара за 3:1, а голът на Алберто Переа в продължението нямаше значение.

Мачът нямаше отношение към класирането, защото и двата отбора са в средата на таблицата и доиграват сезона.