Ще успее ли Академик Пловдив да се съвземе от двата шамара на Рилски спортист

Академик Пловдив приема Рилски спортист в мач №3 от полуфиналите в НБЛ. Срещата е днес от 19:00 часа в Пловдив. До момента, тимът от Самоков води с 2-0 победи в полуфиналната серия. Играе се до три успеха от пет мача. Ако се стигне до четвърти, той ще се изиграе на 12 май (сряда), а евентуален пети сблъсък ще върне двата отбора в Самоков на 15 май (събота).

Въпреки, че е сочен за фаворит в серията между двата отбора, Рилецо не измъква лесно успехите срещу Академик до този момент. В първия мач в „Арена Самоков“ баскетболистите на Йордан Янков успяха да стопят пасива си и да дишат във врата на лидера от редовния сезон до последните секунди. Във втория сблъсък пък домакините от Самоков не приличаха на себе си в първите две части, като изоставаха до почивката, но все пак успяха да се върнат в срещата и да достигнат до пълен обрат.

И двата плейофни сблъсъка бяха водени от помощник-треньора на Рилски спортист Любомир Киров, който замени отсъстващия старши-треньор Людмил Хаджисотиров. Според информацията, Удо е със здравословен проблем и най-вероятно днес отново няма да води отбора си от пейката. В среща №2, минути преди началото, от сметките на Киров отпадна и капитанът Златин Георгиев. Той започна загрявката със съотборниците си, но не се почувства добре и напусна залата.

В състава на Академик Пловдив няма здравословни проблеми, но ще успее ли тимът да се съвземе от двата шамара на Рилски спортист, предстои да разберем.