Треньорът на Академик Пд се извини на децата, които накара да напуснат залата🙁

Академик Пловдив допусна втора поредна загуба в полуфиналите на НБЛ, отстъпвайки с 86:105 на Рилски спортист в мач №2 в плейофната серия. Гостите от Пловдив започнаха добре и показаха изключителна игра до полувремето. След паузата обаче нещата не вървяха по същия начин за тях, а в даден момент и нервите си казаха думата.

В „Арена Самоков“ срещата наблюдаваха деца от школата на Рилецо, а 4 минути преди края на третата четвърт треньорът на Академик Йордан Янков настояваше пред съдийската маса те да напуснат залата.

В крайна сметка решението беше децата да излязат от залата, а Янков се извини след края на срещата и обясни защо е поискал това.

"Извинявам се на децата в залата, които помолих да излязат. Всички искаме да има фенове, и аз съм разочарован, но и ние в Пловдив имаме школа, и ние не допускаме там, за да пазим дисциплината. Просто не е разрешено, в Пловдив също няма да има публика.", поясни Янков.