ПСЖ се препъна в Рен и титлата вече е в ръцете на Лил

ПСЖ изненадващо се препъна в гостуването си на Рен и завърши 1:1 в мач от 36-ия кръг от Лига 1. По този начин парижани вече изостават на три точки от водачите Лил, който вече държат съдбата в собствените си ръце, при само два мача до края на първенството във Франция. Головете бяха дело на Неймар в последната минута на първата част от дузпа и Сехру Гираси (70’) за домакините, Преснен Кимпембе бе изгонен в края. Атаката на парижани бе водена от Мойс Кийн, който бе заменил контузения Килиан Мбапе, който бе извън групата на своя тим.

Играчите на Маурисио Почетино започнаха по-активно срещата и само за пет минути в 12-ата и 17-ата на два пъти Андер Ерера можеше да отбележи, но така и не успя да преодолее Алфред Гомис. В 29-ата Сехру Гираси отбеляза, но попадението му бе отменено поради засада. Същото се случи само десет минути по-късно, но в обратната страна на игралното поле, когато Мойс Кийн прати топката в мрежата, но се оказа, че също е бил зад отбраната.

Пет минути по-късно Левин Курзава бе съборен в наказателното поле. Първоначално интервенцията не бе подмината от съдията, но впоследствие бе привикан от съдиите на ВАР да отиде да гледа положението на монитор и в крайна сметка 11-метров наказателен удар бе отсъден. Зад топката застана Неймар и даде преднина на своя отбор 1:0.

Юлиан Дракслер бе изведен сам срещу вратаря на Рен в 56-ата минута, но пропусна да отбележи отблизо. В 67-ата минута Флавиан Тет можеше да изравни, но отлична намеса на Кейлор Навас не допусна гол. Само две минути по-късно дори и Навас не можа да предотврати попадението във вратата на парижани след отличен удар с глава след корнер на Сехру Гираси.

В последните минути играчите на Почетино се изнервиха и грешките зачестиха. Първо Данило направи сериозна непредизвикана такава при подаване и само слабото отиграване впоследстив на играч на Рен не даде възможност на домакините да отбележат. Около две минути след това Преснен Кимпембе бе изгонен за много грубо влизане в краката на Бенжамен Буриго до тъчлинията.

Флавиен Тет бе близо до гол за домакините в 91-ата минута, но отново Навас се намеси добре и изби. По този начин играчите на Маурисио Почетино събраха 76 точки от 36 кръга и са на 3 от водача Лил, който е със 79. Рен пък е 7-и с 55 точки.