На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Отборите на българите в Унгария записаха разгромни победи

Два от отборите в първенството на Унгария, в които играят българи, записаха разгромни победи в последния 33-и кръг. Кишварда на Янис Карабельов разби Пакш с 5:1, а Академия Пушкаш на Камен Хаджиев се наложи с 5:0 над Будафоки. Карабельов записа пълни 90 минути за своя тим, докато Хаджиев остана на пейката в този мач.

Два от головете за успеха на Кишварда отбелязаха добре познати играчи в България. Преминалият през Ботев (Пловдив) Фернандо Виана откри резултата в 8-ата минута, а игралият за Берое и Арда Матеус Леони отбеляза четвъртото попадение в 45-ата минута. Другите три гола бяха на сметката на Мелник в 13-ата, Отвос в 34-ата и Камай в 86-ата минута. За гостите се разписа Харащи от дузпа в 67-ата минута.

За Академия Пушкаш пък точни бяха Наги в 8-ата и 16-ата минута, Кнежевич в 15-ата, Слагвеер в 34-ата и Шпандлер в 73-ата минута.

Вече е ясно и крайното класиране, като шампион е Ференцварош със 78 точки, пред Академия Пушкаш с 58, МОЛ Фехервар взима бронза с 56 точки, а Кишварда завършва на 5-ото място с 46 точки.