Манчестър Юнайтед направи десети обрат за сезона и накара "гражданите" да почакат (видео)

Манчестър Юнайтед постигна 10-и обрат в Премиър лийг от началото на сезона при победата си с 3:1 над Астън Вила на "Вила Парк" в двубой от 35-ия кръг. Бирмингамци поведоха с гол на Бертран Траоре в 24-тата минута. При този резултат Манчестър Сити щеше да стане шампион още днес. "Червените дяволи" обаче не позволиха това да се случи и след почивката стигнаха до пълен обрат. Бруно Фернандеш изравни от дузпа в 52-рата минута, а Мейсън Грийнууд направи пълен обрат само четири минути след това. Единсон Кавани оформи крайния резултат в 87-ата минута. Така тимът на Солскяер изравни рекорда на Нюкасъл от 2001/02 по обрати в рамките на един сезон в Премиър лийг.

"Червените дяволи" са в много натоварен период, в който се налага да изиграят четири мача за осем дни. Поради тази причина Оле Гунар Солскяер в петък заяви, че ще предприеме много ротации, което може да не се хареса на някои отбори. Норвежецът обаче заложи на силен състав. Той направи само една промяна в сравнение с последния шампионатен мач, който бе преди две седмици - Пол Погба стартира вместо Даниел Джеймс. В сравнение с полуфинала с Рома през седмицата корекциите бяха четири. Дийн Хендерсън, Виктор Линдельоф, Скот Мактоминей и Маркъс Рашфорд стартираха.

Астън Вила започна в същия състав, който в миналия кръг победи Евертън. Джак Грийлиш все още е контузен, а Оли Уоткинс бе единственият нападател в селекцията на Дийн Смит.

"Червените дяволи" започнаха по-силно. Още в шестата минута Мартинес бе принуден да се намесва и да избива остър изстрел на Шоу от малък ъгъл. Веднага след това и Погба опита удар, но стражът на Вила отново се намеси. Левият бек на гостите доста затрудняваше отбраната на бирмингамци в първите минути. В 10-ата отново той проби, след което намери Фред на границата на наказателното поле, но ударът на бразилеца не беше проблем за Мартинес. Малко по-късно и Бруно Фернандеш имаше нелоша възможност, но стреля встрани от 7-8 метра.

Постепенно домакините започнаха да действат с по-голяма увереност и изнасяха по-често играта в половината на Юнайтед. Бирмингамци бяха агресивни в пресата и това затрудняваше гостите. В 24-тата минута Макгин се пребори с Мактоминей и му отне топката, след което я подаде към Луис. Последният продължи към Траоре, който бе с гръб към вратата, но се обърна добре. Линдельоф направи плах и неуспешен опит да изчисти, след което Траоре прати по много красив начин топката в далечния горен ъгъл - 1:0.

До почивката Мартинес отново трябваше да се намесва на два пъти. В първия случай стражът на Вила не бе особено затруднен от Рашфорд, но в 41-вата минута бе подложен на по-сериозно изпитание от Грийнууд, но отново се справи. В самия край на първото полувреме Астън Вила дори можеше да удвои аванса си, след като Оли Уоткинс стреля добре към далечния ъгъл, но Дийн Хендерсън спаси.

В 51-вата минута Хендерсън спаси нисък изстрел на Ел Гази, а още в следващата минута Дъглас Луис сгреши в наказателното поле, опитвайки се да "пребори" Погба. Бразилецът удари с коляно отзад крака на халфа на гостите, без да успее да стигне до топката - дузпа за Юнайтед. Бруно Фернандеш за пореден път изпълни хладнокръвно 11-метровия наказателен удар, вкарвайки 13-а дузпа през този сезон.

Само четири минути след това "червените дяволи" направиха пълен обрат. Уан-Бисака проби отдясно, след което намери Грийнууд, който се справи по чудесен начин с Мингс и стреля ниско в десния ъгъл.

В 61-вата минута Дийн Хендерсън за пореден път спаси вратата си, след като изби удар на Траоре. Малко след това Вила можеше да получи дузпа, след като топката срещна ръката на Грийнууд в наказателното поле на гостите. Ръката на нападателя бе вдигната, но като че ли преди това имаше рикошет в главата му, така че от ВАР решиха, че наказателен удар няма, след като провериха ситуацията.

Бирмингамци се хвърлиха в атака в търсене на изравнителното попадение, но така и не успяха да стигнат до него, въпреки че Солскяер трябваше да прекрои центъра на защитата, тъй като Магуайър напусна с контузия и бе заменен от Байи. Вместо това, в 87-ата минута Кавани, който се появи като резерва, засече с глава перфектно диагонално центриране на Рашфорд и оформи крайния резултат.

В 89-ата минута Оли Уоткинс получи втори жълт картон за симулация, след като претендираше, че е бил фаулиран от Дийн Хендерсън. Стражът в последния момент отдръпна крака си, но повторенията не показаха ясно дали имаше контакт между двамата.