Новият шампион Шумен-61 завърши с победа сезона в мъжкото хандбално първенство (видео)

Новият шампион на България по хандбал при мъжете Шумен-61 завърши с победа сезона след 32:30 (19:13) над гостуващия Пирин (Гоце Делчев) в последния мач от кампанията. С 16-ия си успеха в 18 мача възпитаниците на Чавдар Чернев завършиха с 33 точки и си осигуриха пета титла след 1996, 2009, 2010 и 2011 година.

Сребърните медали спечелиха състезателите на Осъм (Ловеч) с 28 точки, с колкото завърши и бронзовият медалист Локомотив (Горна Оряховица). Пирин (Гоце Делчев) остана четвърти с 26 точки. Шуменци започнаха много силно днешния двубой и поведоха с 8:1, а в последствие увеличиха аванса си до 10:2 малко преди средата на полувремето. Гостите успяха да съкратят малко от изоставането си до почивката, а с по-активна игра през втората част дори стигнаха до 24:26 в 48-ата минута. До края Пирин на няколко пъти можеше да намали пасива си до само един гол, не се възползва, а Шумен удържа преднината си. След двубоя домакините получиха шампионската купа и златните медали. За най-добър вратар в първенството беше избран Ивайло Костов от Шумен-61, а неговият съотборник Бранимир Балчев беше определен за най-полезен състезател за сезона. Тимът на Чернев постигна дубъл през сезон 2020/2021, след като преди месец спечели и купата на България.

Шумен-61 - Пирин-64 (Гоце Делчев) - 32:30 (19:13)